CYWILIZACJA SŁOWIAN

Get Adobe Flash player

cywilizacja slowian

           

           Czytaj więcej

TRADYCJE I OBYCZAJE

 

           Czytaj więcej                                

WIERZENIA I MAGIA

          Czytaj więcej  

DRZEWA KTÓRE LECZĄ

         Czytaj więcej  

  SŁOWO WSTĘPNE                         


Niniejszy portal powstał spontanicznie na bazie kilku serwisów informacyjnych, które działały w Stanach Zjednoczonych od końca lat 80-tych XX wieku jako zespół redakcyjny polonijnej prasy, radia i telewizji w Chicago. Grupa słowiańskich pasjonatów skupiona wokół polskiej telewizji narodowej w Chicago postanowiła zebrać najciekawsze i najważniejsze wątki cywilizacji Słowian zachowane do czasów współczesnych, i w ten sposób powstał pierwszy co tygoddniowy program historyczny nadawany w ramach bloku programów etnicznych na otwartej antenie telewizyjnej kanał 62 i 34 z najwyższego wierzowca w Chicago Sears Tower w promieniu ponad 100 km od nadajnika. Początkowo nasza praca opierała się głównie o gromadzenie, przetwarzanie i dalszą publikację bierzących informacji o zmianach politycznych zachodzących we współczesnym świecie z uwzględnieniem historii Słowian jako przyszłego kierunku kreowania cywilizacji Europy.


Zespół redakcyjny stanowili głównie emigranci z Polski i krajów wschodniej Europy, którzy pojawili się w USA po upadku muru berlińskiego. Byli to przedstawiciele europejskiej inteligencji z dosłownie wszystkich grup zawodowych, którzy zachłysnęli się wolnością słowa i tzw. demokracją, która de facto okazała się kolejną niewolą zawoalowaną frazesami i chłamem medialnym coraz bardziej oddalającym nas od korzeni narodowych.

Zaczęliśmy sobie zadawać pytania dotyczące naszej tożsamości narodowej w kontekście instalowanej na siłę nowej religii multi-kulti, czyli równania do najniższego. Efektem naszych przemyśleń było powstanie studio telewizyjnego, które zajmowało się odkrywaniem słowiańskich korzeni wyrywanych nam systematycznie przez koczowników.
rekodziela

kuchniarzemioslokusnierstwo